SUITE - kuchyňské dřezy, vodovodní baterie, kuchyňské příslušenství

FAQ - dotazy a odpovědi

A co když potřebuji ke granitovým dřezům připojit drtič odpadu?

Lze, jedinou podmínkou je průměr odtokového otvoru, který musí být 9 cm, což dřezy Schock, až na typy Euro R 100 a Euro N 100, splňují. Tuhost a masivnost materiálu Cristalite vám zajistí, že se nebudou šířit vibrace. Objednejte některý z námi dodávaných drtičů a vyhnete se problémům při instalaci.

A můžu volit pravou nebo levou orientaci rovných dřezů?

Ano, otvory pro baterii a ovládání ventilů jsou z rubové strany dřezu pouze předfrézovány na ∅36 mm a vy si můžete vybrat, které otvory použijete, a podle toho orientaci, která vám vyhovuje.

A co teploty a horké hrnce?

Dlouhotrvající tepelné zatížení bez jakýchkoliv změn je do 180 °C / 20 min. (ověřeno). Tuto vlastnost oceníte zvlášť při odkládání horkých hrnců s vařícími pokrmy z plotny přímo na odkapovou plochu dřezu. Krátkodobé zatížení může být až 280 °C.

A jak se manipuluje s nádobím v mycí vaně dřezu?

Opravdu dostatečné a vyvážené rozměry mycích vaniček jsou velkou výhodou dřezů Schock v porovnáním s ostatními, takže tuhle vlastnost využijete zvláště při mytí velkých hrnců, pečících plechů případně při napouštění kbelíků vodou.

A co když chci ke dřezu speciální prkénka?

Není problém, Firma Schock nabízí k dřezům přesně tvarovaná prkénka, která vám umožní operativně zvětšit pracovní plochu kuchyňské desky což ocení především majitelé menších kuchyní.

A co tradiční zaschlé nevyleštitelné kapky vody?

Obvykle nejsou vidět, U některých barev dřezy stačí přetřít vlhkým hadříkem a stále vypadají jako nové. Pro snadnější údržbu a čištění dřezů Schock nabízíme speciálně vyvinuté čistící prostředky.

A co když chci pomocí ovládače odtoku ovládat oba vypouštěcí ventily?

Jedním excentrickým ovládáním lze ovládat pouze jeden odtok. Chcete-li ovládat dva odtoky, je nutno dokoupit další excentrická ovládání.

A co povrchové poškození?

Materiál Cristalite Granit je dostatečně odolný a tvrdý a je v celé tloušťce řezu stejný a tudíž i plně probarvený a barevně stálý.

A co když chci umístit granitové dřezy Schock pod kuchyňskou desku?

Lze, způsobem uvedeným na obrázcích je možné připravit kuchyňské desky z přírodního kamene, umělého kamene (např. Technistone), kompozitní desky (např. Corian, Kerrock), nebo i masivní dřevěné desky k uložení většiny dřezů Schock ze spodu. Do objednávky je třeba tuto skutečnost uvést, abychom vám dodali odpovídající kování. Úpravu dřezů do jedné roviny s deskou nedodáváme.

Důkladně pročtěte celý postup a mějte na paměti, že veškeré uvedené rozměry jsou na sebe navázány a při změně některého je třeba ostatní pečlivě dopočítávat. Uvedený postup je pouze obecným návodem. Za správnou přípravu otvoru a výpočet konkrétních rozměrů nese zodpovědnost vždy zhotovitel.

  1. Výřez menší o požadovaný přesah desky přes dřez. Přesah desky přes dřez je dle typu a obvodové hrany dřezu obvykle 6 mm. Pozor: V případě použití šablony mějte na pamněti, že šablona je o 10 mm z každé strany po obvodu dřezu menší. Příklad: Pro dřez o rozměrech 1000 x 500 mm je rozměr šablony 980 x 480 mm.
  2. Proveďte podfrézování tak, aby dřez mohl být uložen zespodu pod přesahující desku. Tloušťku přesahující desky doporučujeme 6mm. (není podmínkou). Podfrézování by mělo být provedeno tak, aby dřez do něj mohl být volně zasunut , ale při tom byl ustředěn. Pokud budete provádět zaoblení přesahující hrany pamatujte na něj tak aby přesah desky přes dřez zůstal 6 mm.
  3. Po obvodu proveďte drážku pro fixaci dřezu. T fréza výšky 4,3 mm, hloubka drážky 20 mm. Vzdálenost horní hrany drážky od spodní hrany přesahující desky zvolte dle tloušťky upínaného dřezu v místě upnutí +1 mm.
  4. Zaoblení např. pro tloušťku přesahující desky 6 mm doporučujeme R 5,5. Toto však je individuální dle vámi zvolených parametrů přesahující desky.
  5. Námi dodávané kování pro přitlačení dřezu.

Spojení dřezu s deskou doporučujeme velmi jemně ošetřit transparentní sanitárním silikonem určeným pro použití v kuchyni.


© kreativní webdesign, tvorba www stránek: NET-VOR | validní xhtml a CSS